Please enable JS

Campionatul Național de Armwrestling al Republicii Moldova 2020

<p>Ediția IV</p>
Campionatul Național de Armwrestling al Republicii Moldova 2020

Campionatul Național de Armwrestling al Republicii Moldova 2020

Sep 29 / 2020
CLASAMENT CAMPIONATUL NAȚIONAL 2020
Dizabilitati vizuale Open Left
1 VLADIMIR BUTUCEA - USEFS
2 I ION CERNE - USEFS
3 IGOR BOUROSU
Dizabilitati locomotorii Open Left
1 IAROSLAV BUCHILI - USMF
2 ANTON NACU
3 VALERIU BURUIAN - USEFS
Sub-Junior -55 kg Left
1 IEREMIA ZUBENCO - S. BAIMACLIA
2 GHEORGHE PINTEA - G. PETICENI
3 MIHAI SAFTESCU - COSAUTI
4 TIBERIUS TURCAN - SCOALA DE SPORT BRICENI
5 EMANUEL CULEA - S. BAIMACLIA
6 STEFAN NACU - S. BAIMACLIA
Sub-Junior +55 kg Left
1 STANISLAV UJA - S.S.C.J. EDINET
2 ILIE CEBOTARI - USMF
3 ANDREI OSIEVSCHII - USEFS
4 MARIN ZMEU
5 DANIEL IULARJI - S. BAIMACLIA
6 DANIEL TURCANU DA - CAPLANI
7 ANATOL OBOROC - S.S.C.J. EDINET
8 NICOLAE GHILAN
9 TOFAN ADRIAN - CROCMAZ
10 ION BELTEI - S.S.C.J. EDINET
Juniori 65 Kg Left
1 ALEXANDRU GRAU - RISCANI
2 SAMUEL ZUBENCO - CENTRUL DE EXCELENTA IN TRANSPORT
3 VITALIE BESTANCO - USEFS
4 MIHAIL PAIU
5 SERGIU TABACARI - CROCMAZ
6 VICTOR GHERMAN
7 DRAGOS EVSTRATII - S.S.C.J. EDINET
8 STEFAN STINCA - S.S.C.J. EDINET
9 DANIEL DAMIAN - ALIGATOR
Juniori 75 Kg Left
1 DUMITRU PAVLOV - USMF
2 ION CHIORU - CROCMAZ
3 DENIS PROCOPCIUC - EDINET
4 ROMAN RAULET
5 GABRIEL CEBOTAREAN
6 DANIEL CEBOTARI - SCOALA DE SPORT BRICENI
7 ALEXANDRU DOBROJAN - USMF
8 TOLEA BAZELIUC - S.S.C.J. EDINET
9 SERGIU CIOBANU - SCOALA SPORTIVA A REZERVELOR OLIMPICE
10 VLADIMIR CAPBATUT
11 ADRIAN BODOLAN - CAPLANI
12 CRISTIAN SOLOVANIUC - SCOALA SPORTIVA MIHAI VITEAZU
Juniori +75 Kg Left
1 ALEXANDRU MUNTEAN - ALIGATOR
2 VASILE ALBU - S.S.C.J. EDINET
3 GHENADIE TUTUNARU - S.S.C.J. EDINET
4 CRISTIAN SAMATIUC - S.S.C.J. EDINET
5 BOGDAN COJUSNEANU - NIAGARA FITNESS
6 MARIUS NISTOR - S.S.C.J. EDINET
7 VIOREL DINU - GPOWER
Tineret -65 kg Left
1 ILIE PAVLOV - USMF
2 ANTON NACU
3 BENIAMIN ZUBENCO - UNIV DIVITIA GRATIE
Tineret 75 kg Left
1 NICHITA HARCEV - RISCANI
2 ION GAVRILOVICI - ALIGATOR
3 ADRIAN BOTNARENCO - GPOWER
4 EUGENIU GAVRILOVICI - ALIGATOR
5 SERGIU LASCARI
6 VLAD GUTENCO - XTZ
Tineret 85 kg Left
1 DANIEL MORARU - USMF
2 RUSLAN IORGA - S. BAIMACLIA
3 MIHAI CIOLACU - ALIGATOR
4 ANATOL ALBU VASILE
5 SON ZAHAROV - MAX GYM FITNESS
Tineret +85 kg Left
1 SERGHEI IGNAT
2 ALEX GHERGHELEJIU - RISCANI
3 EUGENIU POPA - ENERGY FITNESS
Senioare -55 kg Left
1 NATALIA SCURATCOVA
2 DANIELA BATRINAC - USEFS
Senioare 60 kg Left
1 ELENA BANTEA - USMF
2 AURELIA VOZIAN - USMF
3 ELVIRA RISCOVAIA - RISCANI
Senioare 65 kg Left
1 NICOLETA BODRUG - USMF
2 ANNA BELENCIUC - USMF
Senioare +65 kg Left
1 MARINA IORDACHI - USMF
2 TATIANA JUCOVA - PROFITNESS
Seniori -60 kg Left
1 ALEXANDRU GRAU - RISCANI
2 CRISTIAN CEBAN - USMF
3 VICTOR MUNTEAN - GPOWER
4 IEREMIA ZUBENCO - S. BAIMACLIA
Seniori 65 kg Left
1 ILIE PAVLOV - USMF
2 SAMUEL ZUBENCO - CENTRUL DE EXCELENTA IN TRANSPORT
3 IVAN POPOV - ANTEI
4 MIHAI TATAROI - USMF
5 IGOR TOMAYLY - TITAN
6 ANTON NACU
7 RUSLAN CEBAN - COSAUTI
8 BENIAMIN ZUBENCO - UNIV DIVITIA GRATIE
Seniori 70 kg Left
1 PETRU ORBU
2 VALENTIN SACALI - BAIMACLIA
3 DAVID RADULOV - TITAN
4 ARTIOM BONDAREV - IRON BROTHERS
5 SERGIU PASCARI
6 DUMITRU PAVLOV - USMF
Seniori 75 kg Left
1 IURIE BALTA - NIAGARA FITNESS
2 VICTOR GAVRILOVICI
3 NICHITA HARCEV - RISCANI
4 CONSTANTIN BARLADEANU - IRON BROTHERS
5 DAVID ZABOLOTNII - USMF
6 VASILE CEBAN
Seniori 80 kg Left
1 DANIEL PROCOPCIUC - USMF
2 EDUARD GOLAN - ALIGATOR
3 ALEXANDR TIHONOV - ANTEI
4 VICTOR CIOBANU
5 VADIM DREGLEA
Seniori 85 kg Left
1 SERGIU SLESARCIUC - RISCANI
2 DANIEL MORARU - USMF
3 ALEXANDR FILCOV - ANTEI
4 DUMITRU PRODAN - USEFS
5 ION CERNEI
6 ALEXANDR RUDACOV - ANTEI
7 SERGHEI ABASCHIN - NIAGARA FITNESS
8 VITALI POSTOLACHI - RISCANI
9 DUMITRU ROSULSCHI - UNIV DIVITIA GRATIE
Seniori 90 kg Left
1 DUMITRU COJOCARU - IRON BROTHERS
2 ALEXANDR OLEINIC - OK GYM
3 SERGHEI ZUMBREAN - SKANDENBERG PMR
4 ALEXANDR SPRINCEAN - ANTEI
5 VADIM BAJUREAN - RISCANI
6 EUGENIU GRIGORIEV
7 VASILE SCERBANIUC - RAUTEL
8 ROMAN SOROCINSCHI - RISCANI
Seniori 100 kg Left
1 VADIM STAVILA - ANTEI
2 VLADIMIR BUTUCEA - USEFS
3 GHENADIE ABABI - USMF
4 VIOREL CIOBAN - USEFS
5 STANISLAV MAXEMENCU - USEFS
6 DUMITRU TRIFAN - MAX GYM FITNESS
Seniori +100 kg Left
1 LILIAN OPREA - USEFS
2 SERGIU MIRZENCO - MAX GYM FITNESS
3 VASILE AFICIUC - MAI
4 SERGIU GORAS - BODY BOOM
5 IGOR BALAN - BODY BOOM
6 MIHAIL POPA - USMF
Junioare Open Left
1 MIHAELA TURCANU - USMF
2 SIMONA NASTAS - JUDO
Master -80 kg Left
1 DUMITRU CIOBANU - C.G.G
2 SERGHEI SELEZNEV - TITAN
3 RUSLAN CEBAN - COSAUTI
Masters +80 kg Left
1 VLADIMIR BUSEV
2 OLEKSANDR STOROJUC - USMF
3 IGOR SOLTAN - SCOALA DE SPORT BRICENI
Senioare Open Left
1 MARINA IORDACHI - USMF
2 NICOLETA BODRUG - USMF
3 NATALIA SCURATCOVA
4 AURELIA VOZIAN - USMF
5 ELENA BANTEA - USMF
6 MIHAELA TURCANU - USMF
7 DANIELA BATRINAC - USEFS
Seniori Open Left
1 DANIEL PROCOPCIUC - USMF
2 SERGIU SLESARCIUC - RISCANI
3 DANIEL MORARU - USMF
4 ALEXANDR OLEINIC - OK GYM
5 DUMITRU COJOCARU - IRON BROTHERS
6 IURIE BALTA - NIAGARA FITNESS
7 SERGIU MIRZENCO - MAX GYM FITNESS
8 LILIAN OPREA - USEFS
9 NICHITA HARCEV - RISCANI
10 VADIM STAVILA - ANTEI
11 EDUARD GOLAN - ALIGATOR
12 SERGHEI ZUMBREAN - SKANDENBERG PMR
Dizabilitati locomotorii Open Right
1 ANTON NACU
2 VALERIU BURUIAN - USEFS
Dizabilitati vizuale Open Right
1 I ION CERNE - USEFS
2 VLADIMIR BUTUCEA - USEFS
3 IGOR BOUROSU
Sub-Junior -55 kg Right
1 IEREMIA ZUBENCO - S. BAIMACLIA
2 GHEORGHE PINTEA - G. PETICENI
3 TIBERIUS TURCAN - SCOALA DE SPORT BRICENI
4 MIHAI SAFTESCU - COSAUTI
5 RUSLAN MOROSANU
Sub-Junior +55 kg Right
1 STANISLAV UJA - S.S.C.J. EDINET
2 ION BELTEI - S.S.C.J. EDINET
3 ILIE CEBOTARI - USMF
4 ANATOL OBOROC - S.S.C.J. EDINET
5 ANDREI OSIEVSCHII - USEFS
6 NICOLAE GHILAN
7 MARIN ZMEU
8 DANIEL TURCANU DA - CAPLANI
9 DANIEL IULARJI - S. BAIMACLIA
10 TOFAN ADRIAN - CROCMAZ
Juniori 65 Kg Right
1 ALEXANDRU GRAU - RISCANI
2 VITALIE BESTANCO - USEFS
3 SAMUEL ZUBENCO - CENTRUL DE EXCELENTA IN TRANSPORT
4 VICTOR GHERMAN
5 MIHAIL PAIU
6 SERGIU TABACARI - CROCMAZ
7 VIHODTEV ION
8 CRISTIAN BUSUIOC - GPOWER
9 DRAGOS EVSTRATII - S.S.C.J. EDINET
10 DANIEL DAMIAN - ALIGATOR
11 STEFAN STINCA - S.S.C.J. EDINET
12 CRISTI BUZULAN - CAPLANI
Juniori 75 Kg Right
1 DUMITRU PAVLOV - USMF
2 ION CHIORU - CROCMAZ
3 DENIS PROCOPCIUC - EDINET
4 MARIN CRETU
5 GABRIEL CEBOTAREAN
6 ROMAN RAULET
7 DANIEL MANASCURTA
8 ALEXANDRU DOBROJAN - USMF
9 DANIEL CEBOTARI - SCOALA DE SPORT BRICENI
10 ADRIAN BODOLAN - CAPLANI
11 SERGIU CIOBANU - SCOALA SPORTIVA A REZERVELOR OLIMPICE
12 ION SPALATU - BODY BOOM
13 CRISTIAN SOLOVANIUC - SCOALA SPORTIVA MIHAI VITEAZU
14 GHEORGHE GODOROJA - TUDOR GYM
15 VLADIMIR CAPBATUT
16 TOLEA BAZELIUC - S.S.C.J. EDINET
Juniori +75 Kg Right
1 MIHAI DRUTA - RISCANI
2 ALEXANDRU MUNTEAN - ALIGATOR
3 GHENADIE TUTUNARU - S.S.C.J. EDINET
4 TUDOR BURLACU
5 VASILE ALBU - S.S.C.J. EDINET
6 MARIUS NISTOR - S.S.C.J. EDINET
7 MIHAIL GRASU - USMF
8 BOGDAN COJUSNEANU - NIAGARA FITNESS
9 CRISTIAN SAMATIUC - S.S.C.J. EDINET
Tineret -65 kg Right
1 ANTON NACU
2 BENIAMIN ZUBENCO - UNIV DIVITIA GRATIE
3 NICHITA LUDIN
Tineret 75 kg Right
1 EUGENIU GAVRILOVICI - ALIGATOR
2 NICHITA HARCEV - RISCANI
3 MIHAI MALIC - MAX GYM FITNESS
4 ADRIAN BOTNARENCO - GPOWER
5 SERGIU LASCARI
Tineret 85 kg Right
1 DANIEL MORARU - USMF
2 ION GAVRILOVICI - ALIGATOR
3 RUSLAN IORGA - S. BAIMACLIA
4 SON ZAHAROV - MAX GYM FITNESS
5 MIHAI CIOLACU - ALIGATOR
6 TUDOR STRATULAT - USEFS
7 ANATOL ALBU VASILE
Tineret +85 kg Right
1 EUGENIU POPA - ENERGY FITNESS
2 ALEX GHERGHELEJIU - RISCANI
3 SERGHEI IGNAT
Senioare -55 kg Right
1 NATALIA SCURATCOVA
2 DANIELA BATRINAC - USEFS
Senioare 60 kg Right
1 ELENA BANTEA - USMF
2 AURELIA VOZIAN - USMF
3 ELVIRA RISCOVAIA - RISCANI
Senioare 65 kg Right
1 NICOLETA BODRUG - USMF
2 ANNA BELENCIUC - USMF
Junioare Open Right
1 SIMONA NASTAS - JUDO
2 MIHAELA TURCANU - USMF
Master -80 kg Right
1 DUMITRU CIOBANU - C.G.G
2 SERGHEI SELEZNEV - TITAN
3 RUSLAN CEBAN - COSAUTI
Masters +80 kg Right
1 VLADIMIR BUSEV
2 IGOR SOLTAN - SCOALA DE SPORT BRICENI
3 OLEKSANDR STOROJUC - USMF
Senioare Open Right
1 MARINA IORDACHI - USMF
2 NICOLETA BODRUG - USMF
3 NATALIA SCURATCOVA
4 ELENA BANTEA - USMF
5 SIMONA NASTAS - JUDO
6 AURELIA VOZIAN - USMF
7 ELVIRA RISCOVAIA - RISCANI
8 DANIELA BATRINAC - USEFS
Seniori Open Right
1 DANIEL PROCOPCIUC - USMF
2 SERGIU SLESARCIUC - RISCANI
3 ALEXANDR FILCOV - ANTEI
4 DUMITRU COJOCARU - IRON BROTHERS
5 VASILE AFICIUC - MAI
6 ADRIAN OLEINIC
7 VLADIMIR BUSEV
8 EDUARD GOLAN - ALIGATOR
9 NICHITA HARCEV - RISCANI
10 CONSTANTIN BARLADEANU - IRON BROTHERS
11 GHENADIE ABABI - USMF
12 ALEXANDR SPRINCEAN - ANTEI
13 VALENTIN SACALI - BAIMACLIA
Senioare +65 kg Right
1 MARINA IORDACHI - USMF
2 TATIANA JUCOVA - PROFITNESS
Seniori -60 kg Right
1 ALEXANDRU GRAU - RISCANI
2 MIHAIL BERESTEANU - IRON BROTHERS
3 VICTOR MUNTEAN - GPOWER
4 CRISTIAN CEBAN - USMF
5 IEREMIA ZUBENCO - S. BAIMACLIA
Seniori 65 kg Right
1 IVAN POPOV - ANTEI
2 IGOR TOMAYLY - TITAN
3 BENIAMIN ZUBENCO - UNIV DIVITIA GRATIE
4 MIHAI TATAROI - USMF
5 ANTON NACU
6 RUSLAN CEBAN - COSAUTI
Seniori 70 kg Right
1 PETRU ORBU
2 VALENTIN SACALI - BAIMACLIA
3 DUMITRU PAVLOV - USMF
4 ALEXANDRU ABASCHIN
5 ARTIOM BONDAREV - IRON BROTHERS
6 ANDREI CATANA
7 MAXIM GRIGORAS
8 SERGIU PASCARI
9 DAVID RADULOV - TITAN
Seniori 75 kg Right
1 VICTOR GAVRILOVICI
2 CONSTANTIN BARLADEANU - IRON BROTHERS
3 DAVID ZABOLOTNII - USMF
4 IURIE BALTA - NIAGARA FITNESS
5 NICHITA HARCEV - RISCANI
6 VASILE CEBAN
Seniori 80 kg Right
1 DANIEL PROCOPCIUC - USMF
2 ADRIAN OLEINIC
3 EDUARD GOLAN - ALIGATOR
4 ION DIMITRIU - ANTEI
5 ALEXANDR TIHONOV - ANTEI
6 VADIM DREGLEA
Seniori 85 kg Right
1 SERGIU SLESARCIUC - RISCANI
2 ALEXANDR FILCOV - ANTEI
3 IGOR ZAHARCENCO - TITAN
4 DANIEL MORARU - USMF
5 ALEXANDR RUDACOV - ANTEI
6 SERGHEI ABASCHIN - NIAGARA FITNESS
7 DUMITRU PRODAN - USEFS
8 VITALI POSTOLACHI - RISCANI
9 RUSLAN IORGA - S. BAIMACLIA
10 ION CERNEI
Seniori 90 kg Right
1 DUMITRU COJOCARU - IRON BROTHERS
2 ALEXANDR OLEINIC - OK GYM
3 ALEXANDR SPRINCEAN - ANTEI
4 SERGHEI ZUMBREAN - SKANDENBERG PMR
5 ROMAN SOROCINSCHI - RISCANI
6 EUGENIU GRIGORIEV
7 VASILE SCERBANIUC - RAUTEL
8 VADIM BAJUREAN - RISCANI
Seniori 100 kg Right
1 VADIM STAVILA - ANTEI
2 GHENADIE ABABI - USMF
3 DENIS CRISTEA
4 STANISLAV MAXEMENCU - USEFS
5 DUMITRU TRIFAN - MAX GYM FITNESS
6 VIOREL CIOBAN - USEFS
7 SERGIU COADA - BERCUT
Seniori +100 kg Right
1 LILIAN OPREA - USEFS
2 VASILE AFICIUC - MAI
3 IGOR BALAN - BODY BOOM
4 SERGIU GORAS - BODY BOOM
5 MIHAIL POPA - USMF
CLASAMENT PE ECHIPE
1 USMF - 357 puncte
2 RISCANI - 140
3 USEFS - 128
4 ANTEI - 78
5 ALIGATOR - 65
6 S.S.C.J. EDINET - 61
7 IRON BROTHERS - 52
8 S. BAIMACLIA - 47
9 C.G.G - 20
10 JUDO - 20
11 ENERGY FITNESS - 15
12 NIAGARA FITNESS - 22
13 TITAN - 34
14 CENTRUL DE EXCELENTA IN TRANSPORT - 19
15 CROCMAZ - 19
16 OK GYM - 18
17 PROFITNESS - 14
18 BAIMACLIA - 14
19 G. PETICENI - 14
20 SCOALA DE SPORT BRICENI - 23
21 UNIV DIVITIA GRATIE - 17
22 MAX GYM FITNESS - 25
23 M.A.I. - 15
24 COSAUTI - 22
25 GPOWER - 20
26 EDINET - 10
27 BODY BOOM - 16
28 SKANDENBERG PMR - 1 9
CEL MAI BUN ARBITRU: Vasilii SCURATCOV